Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wągrowcu

INFORMACJA

Utworzono dnia 18.06.2021

INFORMACJA

            W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz komunikatami IMGW-PIB o niekorzystnych prognozach na najbliższe dni apelujemy do mieszkańców Gminy Wągrowiec o racjonalne korzystanie z wody.

            Prosimy o powstrzymanie się od podlewania ogródków, trawników, mycia samochodów i bezwzględne zaprzestanie napełniania basenów.

            Godziny popołudniowe i wieczorne są porą największej aktywności mieszkańców. O tej porze wiele osób wraca do domów, bierze kąpiel, wstawia pranie, przeprowadza prace porządkowe w domach i ogrodach, w związku z czym występuje największy rozbiór wody. Prosimy, aby w miarę Państwa możliwości czynności wymagające ciągłego wykorzystania wody, takie jak choćby pranie czy mycie w zmywarkach, wykonywać o innych porach lub rozplanować je równomiernie w ciągu całego dnia np. za pomocą funkcji „opóźnionego startu”, która dostępna jest w coraz większej ilości urządzeń AGD.

            Związane ze zwiększonym zapotrzebowaniem na wodę przerwy w dostawie wody powodują nie tylko dyskomfort związany z niemożnością należytego utrzymania higieny czy przygotowania posiłków, ale również stanowią znaczne zagrożenie w przypadku wystąpienia pożarów.

            Zwracamy również uwagę, że poboru wody z hydrantu dokonywać mogą wyłącznie służby Państwowej Straży Pożarnej  i Ochotniczej Straży Pożarnej. Pobór wody z hydrantu przez osoby nieupoważnione jest bezwzględnie zakazany i skutkuje nałożeniem grzywny w wysokości do 5000 zł. GZGKiM w Wągrowcu nie wyraża zgody na na jakiekolwiek komercyjne korzystanie z hydrantów, jak choćby do oprysków czy mycia budynków inwentarskich.

W związku z powyższym w sytuacji, gdy są Państwo świadkami poboru wody z hydrantu proszę o niezwłoczne zgłoszenie tego faktu pracownikom zakładu.

            Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy znaczne pogorszenie sytuacji hydrogeologicznej w Polsce. Państwowy Instytut Geologiczny na swojej stronie internetowej informuje, iż w okresie od 01.06.2021 r. do 31.08.2021 r. na terenie województwa wielkopolskiego może lokalnie występować zjawisko niżówki hydrogeologicznej.

Zalecamy, aby wodę deszczową zbierać do szczelnych pojemników, by móc ją potem wykorzystać..

Obniżenie ciśnienia wody w sieciach wodociągowych, a nawet brak wody w tych sieciach jest problemem, który bardzo wpływa na pogorszenie jakości życia.

            Nawet jeśli w Państwa domu opisane problemy nie występują, to weźmy pod uwagę również osoby mieszkające w miejscach oddalonych od stacji uzdatniania wody, przy końcach wodociągu. Aby wszyscy mieszkańcy gminy mogli bez przeszkód korzystać z wody, każdy z nas musi w obecnej sytuacji zachować się rozsądnie. Na chwilę obecną żadne zmiany technologiczne nie spowodują, że ciśnienie w sieciach ulegnie poprawie, a przerwy w dostawie wody przestaną występować. Tylko racjonalne wykorzystywanie wody może wpłynąć na zminimalizowanie skutków występujących upałów.

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 28

W poprzednim tygodniu: 136

W tym miesiącu: 498

W poprzednim miesiącu: 640

Wszystkich: 26145